En sosyal medya çöktü mü son dakika SırlarıFlickr bünyesinde 10 bilyonı aşkın suret çitndıran, on milyon yöreında üyesi olan bir kılık ve videoteyp paylaşım ağıdır. My Muslim Friends Book (Yeni) toplamda 175 ülkede evetşamakta olan müslümanları birbirleri ile ilişkilendirmeyi hedefleyen bir sosyal ağdır. İçeriğinin önemli bir kısmını islami mevzuların oluşturduğu My Muslim Friends Book yaklaşık 500 bin üyeye sahiptir. BlackPlanet Afro-Amerikanlar ve genel olarak Siyahi maşer midein tanışma ve telaki olanakı sunan bir sosyal ağdır. Ferdî yeteneklerin keşfi, hasbihâl ve blog özellikleri bile olan BlackPlanet kestirmece olarak 20 milyon üyeye sahiptir. Steemit Quora ve Reddit'in bir kombinasyonu olarak değerlendirilebilir. Kullanıcılar, gönderilerinin puanlamalarla üst sıralara yükselmeleri yerinde "Steem Kripto" denilen jetonları kazanabilirler. Steemit ortalama 10 milyon kullanıcıevet sahiptir. Amino üzere aklınıza ileri her mevzu üzerine heybetli çevrimiçi toplulukların bulunduğu ve her tarih sayımsız yeni sayfa ve topluluğun ortama eklendiği mobil tabanlı bir sosyal ağdır . InLinx sosyal medya kayranındaki yeni trendlerden biri olarak akseptans edilmektedir. Karı fertleri, rüfeka ve meslektaşlar beyninde etkileşim, yeni arkadaş edinme, karşı cinsler arası ilişkiler ve dijital pazarlama kabilinden, birbirinden nispeten farklı fonksiyonları bir arada barındırmaktadır. MyLife kullanıcılarına, öteki kullanıcıların yorumlarından hareketle kadir puanları sağlayan bir sosyal ağdır.

Medya okuryazarı bireyler; medyanın kurgusal olduğunu, siyasi söylemleri bulunduğunu, belli bir ideolojiye ve belli ticari düşüncelara iye bulunduğunu bilmeli here ve sorgulayıcı bir bakış açısına sahip olmalıdır.

  Yasadaki maddeye erişimi etkili sosyal sağlayıcıların Türkiye’den en az bir temsilcisinin olması gerekmektedir.

  Aracısız erişilebilir ve rahat görülebilir bir şekilde genel ağ sitesinde temsilcinin komünikasyon bilgilerine arz özgülemek

Bu site öğrencilere vadi gösterici olarak yerında mahir öğretmenlerimiz aracılığıyla mücehheztır. Ödevini yapan öğrencilerin doğruluğunu kontrolör yalnızçlı girebileceği sitemiz, aynı zamanda onlara anlamadıkları mevzular hakkında istifham sorarak en mevsuk cevapları kabız puntı esenlamaktadır. Daha fazla selen midein tıklayınız.

Görselden hareketle sosyal medyanın olumsuz tesirleri konusunda defterinize insanoğluı zihinlendirecek bir afiş hazırlayınız.

Sosyal medya teşhismı yukarıda mefultı. Bu saksılık altında kişiden kişiye göre değişen anlamdan bahsedeceğiz. Sosyal medya, kimine bakılırsa bir olgun platformu kimine nazaran ise bir sosyalleşme sahaı.

İktidar partisi yasanın kamuoyunda bilinmiş olduğu şekliyle kısaca "sosyal medya yasası" olarak değil de "dezenformasyon yasası" olarak adlandırılmasını tercih ediyor.

Bir gruba için “insanlar haberlerin çoğunu internet kucakından öğreniyor ve insanoğluın yüklem transfer hakkını elinden almış oluyorsunuz” diyip yeni yasaya şiddetle karşı çıkıyor.

Bu beceriyi edinmeniz neticesinde, sosyal medya mecralarının kullanma özelliklerini teşhisyabilir ve nite essah kullanabileceğinizi öğrenebilirsiniz.

Gine Çin menşeli olan bir sosyal medya uygulaması olan Sina Weibo, Twitter’a benzeyen bir mikroblog sitesi. Çinlilerin iri bir şekilde kullandığı platform, maaş 500 milyon aktif kullanıcıya mevla. Türkiye’de ise Sina Weibo kullanıcısı nanay denecek denli azca.

BTK ile sosyal ağ temsilcilikleri çekişmesi devam ederse sosyal ağların genel ağ hızlarının düşürülmesine kadar gidecek…

Teklifle Siyasal Partiler Kanunu'na fıkra ekleniyor. Buna bakılırsa ödeme hizmeti sağlayanlar eliyle meydana getirilen tahsilatlar ile GSM operatörleri ve/veya iş ortakları tarafından meydana getirilen taşınabilir tahsilatlar yürekin antrparantez hasılat makbuzu düzenlenmeyecek.

Kamuoyunda dezenformasyon yasası olarak adlandırılan, sosyal medya ve internet haberciliğine değgin düzenlemeleri yürekaziz kanun teklifine karşı gazeteciler Ankara’da hareket yaptı.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *